Opis projektu
Projekt Śląskie Manufaktury Przemysłów Kultury stanowi odpowiedź na coraz bardziej wyraźną potrzebę łączenia działalności kulturalnej z biznesem, czego wyrazem jest budowanie nowej gospodarki kreatywnej. Projekt jest skierowany do osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą w sektorze przemysłów kultury. Z jednej strony mogą to być artyści, którzy chcą założyć własny biznes, a z drugiej strony mogą to być osoby przedsiębiorcze, które w kulturze widzą przewagę konkurencyjną dla swoich pomysłów biznesowych.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Realizatorem projektu jest Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Regionalną Izbą Gospodarczą
w Katowicach.

Celem projektu jest promowanie przedsiębiorczości w sektorze przemysłów kultury poprzez powstanie do I 2011 r. na terenie województwa śląskiego, i utrzymanie się na rynku co najmniej 1 rok minimum 20 mikrofirm prowadzonych w tym sektorze.

Oferta projektu obejmuje kompleksowe wsparcie umożliwiające uruchomienie
i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w sektorze przemysłów kultury,
w szczególności:
- wsparcie szkoleniowo-doradcze przygotowujące do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej,

a dla osób, które rozpoczną własną działalność gospodarczą w wyniku realizacji projektu:
- wsparcie finansowe umożliwiające rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie bezzwrotnej dotacji inwestycyjnej w wysokości do 40 tys. PLN,
- finansowe wsparcie pomostowe w okresie pierwszych 6 miesięcy funkcjonowania firmy w wysokości do 1.276,00 zł/m-c,
- wsparcie doradcze.

W projekcie mogą wziąć udział osoby fizyczne, mieszkające i/lub pracujące na terenie województwa śląskiego, zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w sektorze przemysłów kultury na terenie województwa śląskiego (z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu).

Do projektu zostanie przyjętych 60 osób, w tym w szczególności:
- ok. 60% będą stanowić kobiety (w tym powracające na rynek pracy po urodzeniu i/lub wychowaniu dziecka)
- ok. 25% będą stanowić osoby do 25 roku życia.


Prezentacja projektu

Pobierz najnowszą wersję flash player'a, aby móc obejrzeć film.