Szkolenia i doradztwo
W ramach Projektu "Śląskie Manufaktury Przemysłów Kultury", uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze mające na celu wyposażenie osób biorących udział w Projekcie w niezbędną wiedzę potrzebną do ubiegania się o wsparcie finansowe na założenie działalności gospodarczej

SZKOLENIA


I SZKOLENIA OBLIGATORYJNE
Uczestnicy Projektu wezmą udział w cyklu 10 szkoleń obligatoryjnych
Tematyka szkoleń obligatoryjnych:
II SZKOLENIA FAKULTATYWNE
Ponadto uczestnicy Projektu wezmą udział w 4 z 8 wybranych przez siebie szkoleniach fakultatywnych
Tematyka szkoleń fakultatywnych:
Okres odbywania się szkoleń: maj – sierpień 2010r.
Każde ze szkoleń obligatoryjnych będzie trwało 8 godzin dydaktycznych, fakultatywnych – 6 godzin dydaktycznych

Aby dostosować czas organizacji szkoleń do preferencji uczestników, szkolenia będą odbywały się w kilku wariantach, zgodnie preferencjami wskazanymi przez uczestników Projektu:
szkolenia obligatoryjne:
1. dni robocze w godzinach 9.00-15.00
2. dni robocze w godzinach od 14.00-20.00
3. weekendy w godzinach 9.00-15.00
szkolenia fakultatywne:
1. dni robocze w godzinach 9.00-15.00
2. weekendy w godzinach 9.00-15.00

Terminarz szkoleń (pobierz pdf)

Miejsce szkoleń: sala szkoleniowa w centrum Katowic, ul. Mickiewicza 29 ( nr 239 na niskim parterze)


Poprzez uczestnictwo w szkoleniach uczestnicy Projektu zdobędą kompetencje i umiejętności niezbędne do założenia własnej firmy. Szkolenia będą prowadzone przez trenerów mających bezpośredni kontakt z biznesem, współpracujących z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach oraz Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości w Chorzowie, metodą ukierunkowaną na aktywizację słuchaczy (warsztaty, case study, prezentacje, wykłady).

Po zakończeniu etapu szkoleń obligatoryjnych każdy uczestnik Projektu otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniach. Minimalna ilość szkoleń potrzebna do zaliczenia cyklu szkoleń oraz uprawniająca do otrzymana certyfikatu – 12 szkoleń.


DORADZTWO


I DORADZTWO PODSTAWOWE - PRZED REJESTRACJĄ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Projekt przewiduje indywidualne bezpłatne spotkania doradcze dla każdego uczestnika Projektu (minimum 10 godzin zegarowych).
Przewidziany czas na jedno spotkanie - 1 godzina zegarowa.

Terminy doradztwa: doradztwo realizowane w ramach Projektu będzie odbywało się w dni robocze oraz w weekendy (soboty, niedziele), w godzinach zgodnych z preferencjami wskazanymi przez uczestników Projektu w badaniu ankietowym. Terminy spotkań będą ustalane indywidualnie.
Terminarz doradztwa czerwiec 2010 (pobierz .pdf)
Terminarz doradztwa lipiec 2010 (pobierz .pdf)
Terminarz doradztwa sierpień 2010 (pobierz .pdf)
Terminarz doradztwa wrzesień 2010 (pobierz .pdf)


II DORADZTWO SPECJALISTYCZNE - PO REJESTRACJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Projekt przewiduje bezpłatne doradztwo specjalistyczne dla uczestników projektu, którzy otrzymali wsparcie finansowe oraz zarejestrowali działalność gospodarczą w sektorze przemysłów kultury. Doradztwo specjalistyczne ułatwi funkcjonowanie firmy w pierwszej fazie jej działalności. Doradztwo specjalistyczne nie ma charakteru obligatoryjnego.


Okres doradztwa: nie później niż do końca 2011r., jednak okres możliwości korzystania z usług doradczych będzie precyzyjnie określała umowa (w godzinach pracy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach: poniedziałek - 12.00-20.00, wtorek-piątek – 8.00-16.00)

Miejsce doradztwa specjalistycznego: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, ul. Opolska 15

Od sierpnia 2011r. uczestnicy projektu mogą korzystać z porad eksperckich, w formie specjalistycznego doradztwa indywidualnego za pośrednictwem poczty e-mail. Szczegóły w biurze projektu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (Aleksandra Rolling, tel.: 32/ 781 48 56, manufaktury@rig.katowice.pl).

  • Doradztwo indywidualne
  • Zakres tematyczny:
    - prawo
    - podatki
    - finanse i rachunkowość
    - marketing i rynek

    Każdemu uczestnikowi projektu przysługuje 8 godzin zegarowych indywidualnego doradztwa. Uczestnik sam decyduje o rozdysponowaniu i wyborze zakresu doradztwa na które przeznaczy przysługującą mu ilość godzin.

    Sposoby zapisu na doradztwo specjalistyczne
    - osobiście w biurze projektu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, ul. Opolska 15
    - telefonicznie: 032 781 48 56, 351 11 88
    - mailowo: manufaktury@rig.katowice.pl

  • Doradztwo zbiorowe
  • Zakres tematyczny:
    - Aktualne zmiany w przepisach podatku VAT – zastosowanie przepisów w praktyce (termin spotkania: 4 kwietnia 2011r., w godzinach 14.00-20.00; miejsce: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, ul. Opolska 15)
    - Kreatywność w reklamie (termin spotkania: 23 maja 2011r., w godzinach 14.00-20.00; miejsce: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, ul. Opolska 15)
    - Skuteczna ochrona praw autorskich (termin spotkania: 4 lipca 2011r., w godzinach 14.00-20.00; miejsce: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, ul. Opolska 15)

    Spotkania organizowane będą w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach w dni robocze w godzinach pracy biura projektu (3 spotkania po 8 godz. dydaktycznych). Podczas doradztwa zbiorowego każdorazowo otrzymają Państwo materiały merytoryczne poświęcone tematowi spotkania przygotowane przez doradców. Dla uczestników spotkania zapewniony będzie również catering.

    UWAGA!!!

    Zachęcamy serdecznie do zgłaszania/przesyłana do biura projektu RIG w Katowicach kwestii budzących zainteresowanie/wątpliwości w zakresie organizowanych spotkań, które chcieliby Państwo by zostały poruszone podczas specjalistycznego doradztwa zbiorowego.


Zapisy na doradztwo ogólne i specjalistyczne prowadzi Sekretariat Projektu RIG
Tel. 032 781 48 56, 351 11 88, E-mail: manufaktury@rig.katowice.pl